L.A. Noire

L.A. Noire to wieloplatformowa gra z gatunku action-adventure / symulator detektywa, opracowana przez australijskie studio Team Bondi i opublikowana przez wydawcę Rockstar Games 17 maja 2011 na PlayStation 3 oraz Xbox 360. 23 czerwca 2011 roku ogłoszono, że gra ukaże się na PC jesienią 2011 roku.

la-noire-gra

Producent wykonawczy projektu jest założyciel Rockstar Games i współtwórca serii Grand Theft Auto Sam Houser (Sam Houser). Natomiast producentem gry Brendan McNamara (Brendan McNamara).

Gra toczy się w 1947 roku w Los Angeles. Głównym bohaterem jest detektyw policji w Los Angeles o imieniu Cole Phelps, ujawni on szereg przestępstw. Będzie to wymagało, sprawdzania miejsc zbrodni, poszukiwaniu dowodów i wszelkiego rodzaju wskazówek, które mogłyby doprowadzić do sprawcy. Czy dochodzenie zakończy się sukcesem będzie zależeć od tego, jaki zostane ujawniony obraz zdarzenia.

Oprócz misji fabularnych, gracze mogą odbierać połączenia w radiu policji. W grze, zadania te są zwane z przestępstwami ulicznymi. Gracze mogą poruszać się pieszo lub w różnych maszynach, które są otwarte. Oprócz samochodów, istnieje dziesięć kostiumów dla postaci gracza (cztery z nich są w DLC). Niektóre stroje mają specjalne właściwości, takie jak lepsza ochrona przed uszkodzeniem lub zwiększenie dokładności podczas fotografowania.

W przeciwieństwie do innych gier Rockstar Games np. Grand Theft Auto, gracz nie może organizować zamieszek i zabijać cywilów, ponieważ głównym bohaterem jest detektyw.

Akcja toczy się w 1947 roku w Los Angeles. Cole Phelps jest prostym patrolowym z Police Station Wilshire 7th, sumiennie wykonywał swoje obowiązki z powodzeniem bada morderstwo swojego partnera Ralph Dunn (Rodney Scott). Gra śledzi kroki Phelps postępy w szeregach, który przechodzi przez różne wydziały i pokazuje upadek swojej reputacji i małżeństwa z Maryją w wyniku ekspozycji publicznej niewierności z niemieckiego piosenkarza Elsa Lichtmann salonie (Eric Heynats).

Gdy funkcjonariusze US Marine Corps z dawnego pułku Phelps znaleziono brutalnie zamordowanego, bohater spotyka swojego kolegę, Jacka Kelso (Gil McKinney). Dochodzą oni do wniosku, że ludzie w jego jednostce sprzedawali nadwyżki morfiny po dużej kradzieży z magazynu statku «USS Coolridge». Ten statek wiózł pułk z powrotem do Los Angeles pod koniec II wojny światowej. Mężczyźni zabili bandytów działających na Mickey Cohen (Patrick Fischler), który kontroluje handel narkotykami i nie lubi konkurencji.

Dalsze badanie Phelps i Kelso prowadzi ich do tego, co odkryli, że pieniądze ze sprzedaży morfiny jest wykorzystywana do finansowania programu, znanego jako „Przedmieścia Funduszu Rozwoju.” Odkrywają, że podczas gdy fundusz publicznie z dobrymi intencjami jest budowanie domów dla powrocie do domu żołnierzy amerykańskich – to w rzeczywistości przykrywką dla oszustw ubezpieczeniowych prowadzonym przez potentata Leland Monroe (John Noble). Gdzie domy budowane są substandardowych, a następnie stają się ofiarą podpalenia z zamiarem wydaje się, aby zakwalifikować się do odszkodowania ubezpieczeniowego. W końcu okazuje się, że jest to tylko „wierzchołek góry lodowej”. Za tym wszystkim kryją się nadużycia wobec rządu federalnego w odniesieniu do wywłaszczeń. Fundusz podmiejskich remont ma na celu stworzyć całą społeczność, chociaż domy są zbudowane z wilgotnym materiałem oszustwa rządu federalnego do płacenia o wiele wyższe ceny gruntów, na których zostały stworzone, ponieważ są one w sposób zaproponowany Whitnall Parkway (nowa droga) w dzielnicy Wilshire, Los Angeles. Uczestnicy oszustwa – lokalnych biznesmenów, dygnitarzy i nawet szef policji. Obejmuje ona również Leland Monroe, popularny psychiatra nazwie Harlan Fontaine (Peter Blomqvist) i oporny członkiem grupy i Phelps Kelso, medic Courtney Sheldon (Chad Todhunter), który później zginął z rąk dr Fontaine’a. Po strzelaninie przed Kelso, Monroe w rodzinnym domu, okazuje się, że podpalacz zabił i porwał Fontaine Elsa Lichtmann. Pokazał też, że podpalacz, Ira Hogbum Były miotacz ognia z grupy Phelps i półki Kelso, który cierpi na zespół stresu pourazowego i schizofrenii po przypadkowym zabiciu wielu cywilów w szpitalu jaskini, co uznano za obóz wroga w bitwie o Okinawę, ale taka była kolejność porucznik Cole Phelps. Dr Fontaine manipulowane Hogbumom podpalić innowierców domów, którzy nie chcieli sprzedać dom na rzecz funduszu restrukturyzacyjnego, do (Unbeknownst Hogbuma), aby pomóc oszustw ubezpieczeniowych – ale po Hogbum przypadkowo wypala domu z całą rodziną wewnątrz Hogbum staje się całkowicie szalony.

W kanałach LA, starając się uratować porwaną Elsa, Phelps i Kelso dziurkowana przez ogień skorumpowanych policjantów i bandytów usiłujących powstrzymać ich od wystawiania rekonstrukcję oszustwo funduszu podmiejskich. Poza tunelu zastępca prokuratora okręgowego i skorumpowanego szefa policji wysłał dodatkowych funkcjonariuszy po Phelps i sprawia, że kontrakt, gdzie (szef policji) sprzedaje Fundusz innych spiskowców. Kelso zabija Hogbuma zatrzymać jego cierpienie. Kelso i Phelps zapisać Elsa i prowadzenie tuneli, walcząc z rosnącego poziomu wody (po ulewnym deszczu) w kanałach. W końcu cała trójka znajdzie otwarty właz, którego użyć, aby uzyskać Elsa na powierzchnię. Gdy woda zacznie się podnosić, Phelps pomaga Kelso wypłyną pierwsze, jak Kelso rannych. Phelps i zostaje sam na dole to nie można pomóc wstać. Uświadamia sobie, że to już koniec i żegna się z kolegami, to zmywa ciśnienie wody.

Później Phelps dominował w pogrzebie. Jeden z byłych drużyny Phelps, Hershey Biggs, Kelso powiedział, że Phelps nie był jego przyjacielem. Kelso przyznaje to i mówi, że nigdy nie był jego wrogiem. Biggs mówi Phelps wiedział. Z mowy, która brzmi podczas ceremonii pogrzebowej, jest oczywiste, że Leland Monroe przed sądem, ale z drugiej strony Fundusz spiskowcy podmiejskich rekonstrukcja, takich jak – szefa policji, redaktor, kupił policjanta z Wydziału maniery (Roy Earle, który był towarzyszem Phelps) oraz ., itd., wydaje się, że uciekł sprawiedliwości – a wszystkie one są obecne na pogrzebie powiedział dziś Phelps (obłudnie) na jego cześć.

W epilogu, widzimy w retrospekcji scene z Kelso, Sheldon i ich kolegami GI na statku, który przenosi nadmiar morfiny do domu. Sheldon stara się przekonać innych do sprzedaży leków (morfina), w celu osiągnięcia zysku, ale mówi, że jest konieczne, aby rozpocząć to łącznie. Jednak Kelso odmówił, a inni, że jego szacunek dla nich jako żołnierzy, będzie zero, jeśli idą za nią. Ale są na to, co prowadzi do wydarzeń w grze.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *